24/2/2019 Αγωνιστική Δραστηριότητα

1) Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου
Η πρώτη αποστολή των Πανθήρων σε πανελλήνιο πρωτάθλημα ανωμάλου δρόμου στέφθηκε με επιτυχία.

Στην Πηγή Τρικάλων με πολύ δυσμενή συνθήκες οι αθλητές του συλλόγου είχαν πολύ καλή παρουσία.

IMG 20190224 102039

IMG 20190224 092628
3χλμ Κορασίδων.
Η Παγκορασίδα Νατάσα Γεωργακοπούλου, με επίδοση 12.04.67 κατέλαβε την 30η θέση σε σύνολο 104 αθλητριών. Πέτυχε την 3η καλύτερη επίδοση στην κατηγορία της.

IMG 20190224 103545

4 χλμ Παίδων
Ο Πέτρος Παπαϊωάννου αν και 1η χρονιά στην κατηγορία με επίδοση 13.10.45, κατέλαβε την 11η θέση σε σύνολο 115 αθλητών.

IMG 20190224 112256
10χλμ Αντρών
Ο Γιώργος Ρουκλιώτης, παρόλο που υπηρετεί τη στρατιωτική του θητεία, κατάφερε να αγωνιστεί και πέτυχε την πολύ αξιόλογη επίδοση, 35.16.70.

IMG 20190224 115503

IMG 20190224 123134

2) Πρωτάθλημα Ανατολικής Αγγλίας. Λονδίνο
Ο νεαρός αθλητής των Πανθήρων Αλέξανδρος Διδασκάλου πήρε το ασημένιο μετάλλιο στα 2χλμ, στην κατηγορία <11χρ. μετά από τέσσερις αγώνες και τη συμμετοχή 200 επίλεκτων αθλητών.
Παρότι τα τελευταία χρόνια κατοικεί στην Αγγλία, όταν έρχεται στην Ελλάδα γυμνάζεται με τους Πάνθηρες, κάτι που έγινε και τις τελευταίες δέκα ημέρες.